zanzibar
oferta
BALI

WYCIECZKI PO POLSKU

Zwiedzanie Bali, Nusa Penida, Nusa Lembongan, Lombok, Jawy (m.in. wulkany Ijin i Bromo), Gili, Sumatrze, Komodo to niesamowita przygoda, spotkanie z różnorodną kulturą i tradycją poszczególnych wysp Indonezji. To również piękne plaże, plantacje ryżu, górskie widoki i spotkanie z fauną i florą tego regionu Azji.

Możliwe są tutaj wyprawy na snorkowanie, nurkowanie, spotkanie z delfinami oraz mantami.

Zapraszamy do zapoznania się z opisami wycieczek jedno i dwudniowych, które organizowane są w różnych częściach Bali, a także na innych wyspach Indonezji.

Jeśli interesują Was wycieczki w innych miejscach, zapraszamy do kontaktu.

WYCIECZKA CAŁODNIOWA

1. Pola ryżowe, wulkaniczny rejon Kintamani, plantacja kawy, świątynia Pura Tirta Empul
cena: 70$ od osoby powyżej 10 lat

Wycieczkę rozpoczniemy od pięknych widoków na tarasy ryżowe w Tegallalang. Dojedziemy tam przez miasteczko Ubud, mijając po drodze urokliwe balijskie wioski. Przejeżdżając przez miejscowości zobaczymy setki większych i niewielkich świątyń – to miejsca szczególnie traktowane przez lokalne społeczności. Bardzo często udekorowane materiałem biało-żółtym lub w biało-czarną szachownicę (Saput Poleng). Mają one szczególne znaczenie. Balijczycy wierzą, że na świecie istnieje równowaga, dobro i zło, a dokładniej owa szachownica pokazuje 3 warstwy duchowe (mandale), warstwa zewnętrzna (jaba mandala), warstwa środkowa (madya mandala) i warstwa wewnętrzna (utama mandala). Te 3 warstwy są również widoczne w architekturze świątyń balijskich (pura), a nawet w domach. Najbardziej zewnętrzna warstwa balijskiego hinduizmu to obszar, w którym różnica między „czernią i bielą” jest nadal widoczna i oczywista. Uważa się że ci, którzy potrafią łatwo odróżnić dobro od zła, szczęście i smutek, mają duchowy poziom, który wciąż znajduje się w zewnętrznej warstwie. Dlatego ten materiał jest używany tylko w zewnętrznej części świątyń balijskich oraz jako okrycia wiernych w czasie zewnętrznych uroczystości religijnych.

Stamtąd przemieścimy w rejon górskich serpentyn, a dokładniej będziemy zmierzać do wulkanicznego serca wyspy z roztaczającym się pięknym widokiem na trzeci co do wielkości wulkan na Bali: Batur 1717m n.p.m. (zaraz po Agung 3142m n.p.m. oraz Abang 2153m n.p.m.). U jego podnóża usytuowane jest największe na Bali jezioro o tej samej nazwie. Ten bogaty w przepiękne krajobrazy region nosi nazwę Kintamani.

Następnym punktem naszej wycieczki będzie plantacja, na której oprócz kawy spotkamy inne tropikalne rośliny takie jak ananasy, cynamon, wanilia, chlebowiec, herbata i wiele innych. Miejscową atrakcją jest również degustacja różnych rodzajów kaw i herbat, z dodatkiem przypraw. Za dodatkową opłatą możemy również zasmakować wytwarzaną na miejscu najbardziej ekskluzywną kawę Luwak. Jest ona pozyskiwana dzięki pracy zwierząt o nazwie cyweta – zjadają one najdojrzalsze owoce kawy, które pokonując ich przewód pokarmowy usuwają jej gorzki posmak. Na miejscu możemy również zakupić różne rodzaje kaw, herbat i przypraw.

Ostatnim punktem wycieczki jest świątynia Pura Tirta Empul, w której możemy spotkać wiernych oczyszczających się poprzez kąpiel w wodzie ze świętego źródła. Według legendy dwóch bógów stoczyło ze sobą walkę, podczas której jeden z nich przebił ziemię i uwolnił z niej źródło nieśmiertelności. Sama ceremonia oczyszczenia polega na złożeniu przez wiernych ofiar dziękczynnych, modlitwie oraz zanurzeniu się w świętej wodzie.

W cenie:

transfery, polskojęzyczny przewodnik, opłaty wstępu, lunch, degustacja kawy i herbaty (również degustacja kawy Luwak ).

WYCIECZKA CAŁODNIOWA

2. Małpi gaj Sangeh, Jatiluwih, Taman Ayun Mengwi, Tanah Lot
cena: 70$ od osoby powyżej 10 lat

Pierwszym punktem wycieczki jest wizyta w świętym małpim gaju Bukit Sari Sangeh. Wszędobylskim makakom można pozwolić wejść na ramię i karmić je zakupionymi przy parkingu orzeszkami ziemnymi. Małpki potrafią być bardzo śmiałe i czasem nie tylko w mig zabierają całą paczkę orzeszków, ale potrafią ugryźć – w karmieniu pomoże wam nasz przewodnik. Nad Waszym bezpieczeństwem oprócz przewodnika będą czuwali strażnicy gaju, którzy w razie potrzeby odstraszą co bardziej narzucające się osobniki. Gaj stanowią bardzo wysokie, kilkudziesięciometrowe drzewa, a pośród ich gęstwiny ulokowane zostały świątynie. Wejścia do gaju strzeże pomnik Kumbakarny, brata demona Rawany.

W drodze do następnego punktu wycieczki podziwiać będziemy przepiękne krajobrazy pól ryżowych. Największy na Bali ich obszar (ok. 640ha) znajduje się właśnie w Jatiluwih, gdzie spędzimy nieco więcej czasu na wędrówce pośród zapierających dech scenerii. Okolica ta w 2012 roku została umieszczona na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Następną atrakcją wycieczki jest świątynia Taman Ayun. Ten świątynny kompleks otacza fosa i park. W świątyni znajdziecie trzy oddzielne miejsca modlitw na otwartym powietrzu, a nad naszymi głowami wznosić się będą liczne meru, czyli wieże przypominające pagody. Świątynia ta została w 2012 roku wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Ostatnią atrakcją jest położona na oceanicznej skale świątynia Pura Tanah Lot. Oprócz mistycznych wrażeń czeka tu na Was przepiękny widok na ocean. Podczas przypływu dostęp do świątyni nie jest możliwy, skałę na której się wznosi otacza ocean.

W cenie:

transfery, przewodnik polskojęzyczny, opłaty wstępu, lunch

WYCIECZKA CAŁODNIOWA

3. Memoriał Margarana, Pura Ulun Danu Bratan, wzgórza Wanagiri, wodospady Git Git
Cena: 80$ od osoby powyżej 10 lat

Pierwszym punktem wycieczki będzie wieś Marga, ze znajdującym się na miejscu kompleksem powstałym jako hołd powstańcom poległym w walkach o niepodległość Bali. W 1946 roku odbyła się tutaj przegrana dla Balijczyków bitwa pomiędzy licznymi i nowocześnie uzbrojonymi wojskami holenderskimi, a garstką bohaterskich balijskich i japońskich rebeliantów walczących pod dowództwem pułkownika I Gusti Ngurah Rai. Znajdziemy tu liczne, symboliczne groby wszystkich powstańców.

Następną atrakcją wyjazdu będzie świątynia Pura Ulun Danu Bratan (w niektórych materiałach możecie znaleźć nazwę Beratan). Jest to główna świątynia poświęconych rolnictwu, zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie wulkanicznego jeziora Bratan (Beratan). Wierni przybywają tutaj podziękować za plony i pomodlić się za pomyślność następnych. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na Bali – rysunek świątyni jest umieszczony na jednym z tutejszych banknotów. Jej położenie w malowniczym otoczeniu sprawia, że jest licznie odwiedzana przez turystów z całego świata.

Następnie udamy się w kierunku wzgórz Wanagiri. Stąd będziemy mieli możliwość podziwiania przepięknych widoków na panoramę jezior Tamblingan i Buyan, które można uwiecznić na pocztówkowych zdjęciach.

Ostatnim punktem wycieczki będą malownicze wodospady Git Git, do których dojdziemy spacerem pośród urokliwej dżungli. W trakcie spaceru po obu stronach ścieżki natkniemy się na drzewa kakaowca, chlebowca (jackfruit), czy wysoko rozpościerające się drzewa goździkowca. Spotkamy również drzewka kawy z jej różnokolorowymi owocami świadczącymi o stopniu dojrzałości. Po dotarciu na miejsce będziemy mogli podziwiać przepiękne kaskady wodospadów, których widok zapiera dech w piersiach. Warto zabrać z sobą bluzy, ponieważ rześka woda rozbijająca się o skały sprawia, iż odczuwalna jest niższa temperatura. Śmiałkowie mogą skorzystać tutaj z bardzo orzeźwiającej kąpieli w naturalnym basenie u podnóża wodospadów.

W cenie:

transfery, przewodnik polskojęzyczny, opłaty wstępu, lunch.

Ważna informacja: zabierzcie również nieco cieplejsze ubrania (bluza, sweter), ponieważ na wyżej położonych terenach oraz w sąsiedztwie wodospadów bywa chłodno.

WYCIECZKA NA PÓŁ DNIA

4. Skansen wiejski Bali Aga Tenganan, plaża Virgin Beach, Taman Tirta Gangga, pałac wodny Taman Ujung
cena: 70$ od osoby powyżej 10 lat

Wycieczkę rozpoczniemy od wizyty w osadzie Tenganan, jednej z prawdziwych osad na Bali w której zamieszkują członkowie tradycyjnego wiejskiego klanu Bali Aga. Mimo upływu lat i zmieniających się warunków zewnętrznych nadal praktykującej oni tradycyjne obrzędy i mieszkają w ten sam sposób. Na miejscu nadal w żmudnym procesie wytwarzania powstaje wyjątkowa tkanina o nazwie geringsing. Zobaczycie tutaj również wielokolorowe koguty, których hodowla jest dumą miejscowych mężczyzn.

W drodze do następnej atrakcji wstąpimy na chwilę na plażę, przy której nie spotkamy zbyt wielu turystów. Można się tutaj poczuć jak na bezludnej wyspie, gdzie natura jest niczym nie skalana, a w okolicy można jedynie natknąć się na niewielkie łodzie rybackie.

Kolejnym punktem na naszej wycieczkowej mapie będzie Tirta Gangga. Będziemy mogli tutaj przemierzać basen po ułożonych w ścieżki kamiennych stopniach. Ogrody obfitują w kamienne rzeźby i fontanny, a dodatkową atrakcją jest możliwość karmienia ryb pływających w basenach zakupioną na miejscu kolorową karmą.  

Ostatnim punktem naszej wyprawy będzie malowniczy pałac wodny Taman Ujung. Znajdują się tam trzy główne baseny, a także mniejsze oczka wodne. Pośrodku centralnego basenu został usytuowany pałac, do którego prowadzą dwa kamienne mosty. Całość otoczona jest przez ogromne ogrody pełne egzotycznej roślinności – warto zatrzymać się tutaj na chwilę odpoczynku w cieniu drzew.

W cenie:

transfery, przewodnik polskojęzyczny, opłaty wstępu, lunch.

WYCIECZKA CAŁODNIOWA

5. Balijska wieś
cena: 50$ od osoby powyżej 10 lat

W trakcie wycieczki będziemy mieli możliwość spotkania z tradycją, kulturą oraz codziennymi zajęciami mieszkańców wsi. Odwiedzimy lokalną szkołę, podejrzymy jak wyglądają zajęcia uczniów szkoły podstawowej. W trakcie wizyty w jednej z wiosek odwiedzimy mieszkańców tradycyjnego domostwa, poznamy wygląd i rozkład pomieszczeń typowego domu. Zostanie nam zaprezentowane jak przygotowuje się niewielkie tradycyjne ofiary, które składane są codziennie w przydomowych świątyniach oraz przy wejściach do domów. W trakcie spaceru przez wieś będziemy mogli dowiedzieć się czym zajmują się mieszkańcy, w jaki sposób uprawiają ziemię, jakie są ich troski i radości. Zostanie nam zaprezentowany sposób uprawiania ryżu i będziemy mogli sami spróbować sztuki jego sadzenia. Poznamy również domowy sposób na produkcję oleju kokosowego.

W cenie:

transfery, przewodnik polskojęzyczny, lunch

WYCIECZKA CAŁODNIOWA NA NUSA PENIDA

6. Wschodnie wybrzeże: Diamond Beach, Atuh Beach, Jogglo Viewpoint, 100$ od osoby powyżej 10 lat

Przejazd lokalnymi drogami prowadzącymi na sam szczyt gór, które powoli coraz bardziej odsłaniać będą piękny widok na błękitny ocean oraz wszechobecną dżunglę. Na miejscu bądźcie gotowi najpierw na strome zejście do plaż, a następnie mocną wspinaczkę po klifie w drodze powrotnej. Plaża Diamond Beach, jest prawdopodobnie najbardziej dziewiczą plażą na wyspie. Dodatkowym jej atutem jest mięciutki piasek, potęga oceanu oraz widok na gigantyczny klif. Całość tworzy plażę idealną, jak z pocztówek! Jeśli chcielibyście zarzyć trochę adrenaliny, warto również skorzytać z huśtawek znajdujących się tuż nad samym oceanem.

Po tak wyczerpującym czasie pora naładować energię – zaprosimy Was na wspólny lunch w pobliskiej restauracji. Punkt widokowy Jogglo Viewpoint na skały wynurzające się z morza, znajdujący się pomiędzy plażą Diamond Beach i Atuh Beach to zdecydowanie najlepsza atrakcja dla miłośników pięknych widoków. Na plaży Atuh Beach możemy zobaczyć słynne “Tree House View Point” – domki, w których można zamieszkać. Trzeba przyznać, że pobudka i podziwianie wschodu słońca z takim widokiem musi być niezapomnianym przeżyciem.

W cenie:

transfery, rejs łodzią w obie strony, przewodnika polskojęzyczny, bilety wstępu, lunch

WYCIECZKA CAŁODNIOWA NA NUSA PENIDA

7. Zachodnie wybrzeże: KlingKing Beach, Angel's Billabong, Broken Beach, Cristal Bay, 100$ od osoby powyżej 10 lat​

Przejazd lokalnymi drogami prowadzącymi na szczyt gór, które powoli coraz bardziej odsłaniają piękny widok na błękitny ocean oraz wszechobecną dżunglę. Przepiękne widoki wynagradzają bardzo wyboistą drogę. Piękne klify, rozbijające się o nie wysokie fale, niesamowity kolor wody. Broken Beach jest chyba najbardziej rozpoznawalnym miejscem na Nusa Penida. Jego charakterystyczną cechą jest klif, w którym na samym środku znajduję się przesmyk w kształcie bramy. Tuż obok znajduje się Angel’s Billabong, czyli naturalny basen, w którym poziom wody zależy od pływów. Zazwyczaj fale zalewają go raz na kilka minut.

KlingKing Beach natomiast jest zdecydowanie najpopularniejszym punktem widokowym na Nusa Penida z panoramą oceanu oraz klifu w kształcie tyranozaura. Zejście na plażę wymaga nieco wysiłku (najpierw schodami, następnie stromym klifem), dlatego na dole po zrobieniu pamiątkowych zdjęć z pięknem natury warto skorzystać z kąpieli w błękitnym oceanie. Zmęczeni, ale podekscytowani udamy się następnie na wspólny lunch do pobliskiej restauracji, aby móc dalej kontynuować zwiedzanie. Cristal Bay to najlepsza plaża do podziwiania zachodu słońca, dlatego też udamy się na nią pod koniec dnia.

W cenie:

transfery, opłaty za łodzie, przewodnik polskojęzyczny, bilety wstępu, lunch

WYCIECZKA DWUDNIOWA NA NUSA PENIDA i NUSA LEMBONGAN

8. Dwudniowa wycieczka na zachodnie wybrzeże wyspy Nusa Penida i Nusa Lembongan (KlingKing Beach, Angel’s Billabong, Broken Beach, Cristal Bay, Devil’s Tears, Yellow Bridge)

Broken Beach jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na Nusa Penida. Jego charakterystyczną cechą jest klif, w którym na samym środku znajduję się przesmyk w kształcie bramy. Tuż obok znajduje się Angel’s Billabong, czyli naturalny basen, w którym poziom wody zależy od pływów. Zazwyczaj fale zalewają go raz na kilka minut.

KlingKing Beach natomiast jest zdecydowanie najpopularniejszym punktem widokowym na Nusa Penida z panoramą oceanu oraz klifu w kształcie tyranozaura. Zejście na plażę wymaga nieco wysiłku (najpierw schodami, następnie stromym klifem), dlatego na dole po zrobieniu pamiątkowych zdjęć z pięknem natury warto skorzystać z kąpieli w błękitnym oceanie. Zmęczeni, ale podekscytowani udamy się następnie na wspólny lunch do pobliskiej restauracji, aby móc dalej kontynuować zwiedzanie. Cristal Bay to najlepsza plaża do podziwiania zachodu słońca, dlatego też udamy się na nią pod koniec dnia.

Po dniu pełnym wrażeń udamy się łódką na mniejszą wyspę Nusa Lembongan. Tam spędzimy noc w indonezyjskim bungalowie znajdującym się niedaleko plaży Dream Beach. Do wspólnego wykorzystania przez gości jest również basen oraz piękny ogród.

Drugiego dnia po śniadaniu skorzystamy z uroków plaży „Dream Beach” na Nusa Lembongan. Oprócz pięknych widoków i przejrzystej wody, można również nacieszyć się tutaj dość pokaźnymi falami oraz bajeczną rafą koralową. Po odpoczynku na plaży, późnym popołudniem udamy się do Devil’s Tears. Jest to punkt widokowy, który jest miejscem obowiązkowym dla każdego turysty. Klify i skały, które się tam znajdują tworzą oczka wodne kiedy tylko uderzy w nie fala. Przy wietrznej pogodzie o brzeg uderzają całkiem spore fale, co sprawia niesamowity efekt. Nie może również zabraknąć odwiedzenia Yellow Bridge, czyli mostu który łączy dwie sąsiadujące ze sobą wyspy Nusa Penida oraz Nuse Lembongan. Jego atutem jest to, że podczas przechodzenia można podziwiać przepiękne widoki na obie wyspy oraz błękit oceanu.

W cenie:

transfery, opłaty za łodzie, przewodnika polskojęzyczny, bilety wstępu, lunch, noc w bajecznym bungalowie – Karang Mas Villa: http://www.booking.com/Share-sFRgUZ

ZAPYTAJ O CENĘ
close slider

    wyślij wiadomość na facebook.com/polakwtropikach
    lub biuro@polakwtropikach.pl


    tel. w Polsce: +48 510 583 192 (numer dostępny przez WhatsApp)